Strona główna Zapraszamy na Litwę
Zapraszamy na Litwę

Godło Litwy

Polecamy nasze usługi wszystkim zainteresowanym zorganizowaniem grupowego wyjazdu do republik nadbałtyckich a szczególnie na Litwę.

Jako baza wypadowa do tego rodzaju wycieczek znakomicie nadaje się Centrum Wypoczynkowo-Rekreacyjne ?PROSERWY" w Serwach k. Augustowa

Zapewniamy:

Więcej o możliwościach programowych na Litwie

Zdjęcia z Wilna

WilnoZwiedzanie Litwy zwykle zaczyna się od Wilna, nawet jednodniowa wycieczka daje możliwość poznania tego pięknego, pełnego zabytków kultury oraz miejsc związanych z historią Polski, miasta. Na uwagę zasługuje zarówno wpisane na listę dziedzictwa świtowego UNESCO Stare Miasto w nim między innymi Ostra Brama i katedra oraz zespół Uniwersytetu Wileńskiego jak i słynne nekropolie cmentarz na Rossie i rzadziej odwiedzamy Wojskowy Cmentarz na Antokolu. Ponadto warto poznać nowe dzielnice i centra handlowe, spojrzeć na panoramę miasta ze Wzgórza Trzech Krzyży lub z wieży telewizyjnej oraz odwiedzić pobliskie Troki. Po zwiedzaniu warto w jednej z licznych na starówce kawiarni i restauracji spróbować tradycyjnej litewskiej kuchni.

KownoDla tych, którzy byli już w Wilnie proponujemy wycieczki do Kowna, którego staromiejski rynek, pozostałości położonego u zbiegu Wilii i Niemna zamku, zwany ?Białym Łabędziem? ratusz, katedra oraz Dolina Mickiewicza i inne miejsca związane z pobytem poety w Kownie są także godne odwiedzenia. Będąc w Kownie warto zwiedzić też znane ?Muzeum Diabłów? oraz pokamedulski klasztor w Pożajściu.

PalangaNieco dalsza, wymagająca przynajmniej jednego noclegu za granicą wycieczka, to podróż nad Bałtyk do Połągi (lit. Palanga), najbardziej popularnego kurortu nadmorskiego na Litwie. Szeroka plaża i długie prawie półkilometrowe molo, a także wyjątkowo czysta woda w morzu i korzystny nadmorski klimat to czynniki, dzięki którym miejscowość przyciąga turystów nie tylko z całej Litwy ale i z Europy. Poza plażą i atrakcjami na wiodącym do mola deptaku warto także odwiedzić Muzeum Bursztynów znajdujące się leżącym w parku botanicznym dawnym Pałacu Tyszkiewiczów. Będąc nad Bałtykiem trzeba zobaczy też Kłajpedę oraz przeprawić się promem na Mierzeję Kurońską, zwiedzić Muzeum Morskie i obejrzeć niezwykle atrakcyjny pokaz w delfinarium oraz spotkać się
z unikalną przyrodą Parku Narodowego Mierzei Kurońskiej, miejsca znajdującego się również na liście UNESCO, gdzie znajdują się miedzy innymi najwyższe (ponad 50 m) wydmy w Europie.

DruskiennikiNatomiast dysponujących mniejszą ilością czasu zapraszamy do Druskiennik. Podczas krótkiej wycieczki można zwiedzić słynne uzdrowisko oraz dokonać zakupu litewskich specjałów i pamiątek. Istnieje też możliwość rejsu statkiem po Niemnie do Liszkawy i zwiedzenia położonego nieopodal Druskiennik skansenu Grutas, na który składają się: zbiór pomników z okresu władzy sowieckiej zebranych z terenu całej Litwy oraz zbiory muzealne dotyczące tego okresu, a także NOWOŚĆ możliwość pobytu w otwartym w Druskiennikach najnowocześniejszym regionie Aquaparku

Oczywiście to tylko niektóre z miejsc wartych odwiedzenia na Litwie, dla szczególnie zainteresowanych możemy opracować bardziej rozbudowane, dostosowane do oczekiwań grupy programy.

Zapraszamy